Детален опис на документ
Закон за Полициската Академија
вон сила
Датум на објавување: 23.06.2003 Преземи го документот
2247 пати симнат
Датум на стапување во сила: 01.07.2003 
Сл. весник/година: 40/2003 
Категорија: Внатрешни работи
Забелешка:
Клучни зборови: безбедност, министерство за внатрешни работи, полицаец, полицајци, полициска академија, министер за внатрешни работи, студент, студенти, високо образование, високообразовна институција


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.