Детален опис на документ
Закон за лобирање
Датум на објавување: 27.08.2008 Преземи го документот
2934 пати симнат
Датум на стапување во сила: 04.09.2008 
Сл. весник/година: 106/2008 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Општи прописи
Забелешка:
Клучни зборови: лобирање, лобисти
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  13.02.2010 
Преземи го документот
274 пати симнат
 Дополнување
  03.10.2011 
Преземи го документот
250 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.