Почетна   »   Закони    »  Закон за основање на Агенција за промоција и подршка на туризмот во Република...Детален опис на документ
Закон за основање на Агенција за промоција и подршка на туризмот во Република Македонија
Датум на објавување: 19.08.2008 Преземи го документот
2480 пати симнат
Датум на стапување во сила: 27.08.2008 
Сл. весник/година: 103/2008 
Категорија: Стопанство » Угостителство и туризам
Забелешка:
Клучни зборови: агенција, туризам, република, македонија, подршка, промоција, туризмот
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  06.12.2010 
Преземи го документот
185 пати симнат
 Измена и дополнување
  11.05.2012 
Преземи го документот
165 пати симнат
 Дополнување
  30.12.2013 
Преземи го документот
82 пати симнат
 Измена
  27.02.2014 
Преземи го документот
90 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.