Почетна   »   Закони    »  Закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата...Детален опис на документ
Закон за материјално обезбедување на невработените лица поради приватизацијата на претпријатијата со доминантна сопственост на државата
Датум на објавување: 20.09.2017 Преземи го документот
544 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.09.2017 
Сл. весник/година: 132/2017 
Категорија: Работни односи » Вработување
Забелешка:
Клучни зборови:
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  21.03.2018 
Преземи го документот
270 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.