Детален опис на документ
Закон за нотаријатот
Датум на објавување: 12.04.2016 Преземи го документот
6303 пати симнат
Датум на стапување во сила: 22.04.2016 
Сл. весник/година: 72/2016 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Правосудство
Забелешка:
Клучни зборови:
Измени и дополнувања
 Измена
  01.08.2016 
Преземи го документот
2466 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.