Детален опис на документ
Закон за вработување и работа на странци
Датум на објавување: 11.12.2015 Преземи го документот
751 пати симнат
Датум на стапување во сила: 19.12.2015 
Сл. весник/година: 217/2015 
Категорија: Работни односи » Вработување
Забелешка:
Клучни зборови:


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.