Детален опис на документ
Закон за електронска трговија
Датум на објавување: 02.11.2007 Преземи го документот
3613 пати симнат
Датум на стапување во сила: 10.11.2007 
Сл. весник/година: 133/2007 
Категорија: Стопанство » Трговија и цени
Забелешка:
Клучни зборови: потпис, електронски, трговија, електронска
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  11.02.2011 
Преземи го документот
758 пати симнат
 Измена и дополнување
  24.06.2015 
Преземи го документот
204 пати симнат
 Измена и дополнување
  05.11.2015 
Преземи го документот
213 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.