Почетна   »   Закони    »  Закон за национална база на податоци за лица со инвалидностДетален опис на документ
Закон за национална база на податоци за лица со инвалидност
Датум на објавување: 24.08.2015 Преземи го документот
61 пати симнат
Датум на стапување во сила: 01.09.2015 
Сл. весник/година: 143/2015 
Категорија: Пензиско и инвалидско осигурување
Забелешка:
Клучни зборови:


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.