Детален опис на документ
Закон за меѓународно приватно право
Датум на објавување: 12.07.2007 Преземи го документот
8220 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.07.2007 
Сл. весник/година: 87/2007 
Категорија: Односи и соработка со странство » Регулирање на односите и соработка со странство
Забелешка:
Клучни зборови: право, меѓународно, приватно
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  06.12.2010 
Преземи го документот
2447 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.