Детален опис на документ
Закон за градежните производи
Датум на објавување: 24.06.2015 Преземи го документот
387 пати симнат
Датум на стапување во сила: 02.07.2015 
Сл. весник/година: 104/2015 
Категорија: Стопанство » Градежништво
Забелешка:
Клучни зборови: градежен објект, градежен производ, градежништво
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  05.11.2015 
Преземи го документот
194 пати симнат
 Измена и дополнување
  21.03.2016 
Преземи го документот
140 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.