Почетна   »   Закони    »  Закон за соработка меѓу Република Македонија и Меѓународниот кривичен суд...Детален опис на документ
Закон за соработка меѓу Република Македонија и Меѓународниот кривичен суд за гонење лица одговорни за сериозни повреди на меѓународното хуманитарно право извршени на територијата на поранешна Југославија
Датум на објавување: 13.06.2007 Преземи го документот
2215 пати симнат
Датум на стапување во сила: 21.06.2007 
Сл. весник/година: 73/2007 
Категорија: Односи и соработка со странство » Регулирање на односите и соработка со странство
Забелешка:
Клучни зборови: меѓународен кривичен суд, меѓународно хуманитарно право, поранешна југославија, сериозни повреди на меѓународното хуманитарно право, хуманитарно право


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.