Почетна   »   Закони    »  Закон за забрана на развивање, производство, складирање и употреба на хемиски...Детален опис на документ
Закон за забрана на развивање, производство, складирање и употреба на хемиски оружја
Датум на објавување: 08.06.2006 Преземи го документот
2211 пати симнат
Датум на стапување во сила: 16.06.2006 
Сл. весник/година: 71/2006 
Категорија: Внатрешни работи
Забелешка:
Клучни зборови: хемиско оружје, токсична хемикалија, хемиски компоненти
Измени и дополнувања
 Дополнување
  03.10.2011 
Преземи го документот
44 пати симнат
 Измена и дополнување
  26.02.2016 
Преземи го документот
10 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.