Почетна   »   Закони    »  Закон за воведување на систем за управување со квалитетот и заедничката...Детален опис на документ
Закон за воведување на систем за управување со квалитетот и заедничката рамка за процена на работењето и давањето на услуги во државната служба
Датум на објавување: 14.05.2013 Преземи го документот
117 пати симнат
Датум на стапување во сила: 22.05.2013 
Сл. весник/година: 69/2013 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Влада на Република Македонија
Забелешка:
Клучни зборови:
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  06.11.2015 
Преземи го документот
31 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.