Почетна   »   Закони    »  Закон за определување на услов за ограничување за вршење на јавна функција...Детален опис на документ
Закон за определување на услов за ограничување за вршење на јавна функција, пристап на документи и објавување на соработката со органите на државната безбедност
вон сила
Датум на објавување: 09.07.2012 Преземи го документот
790 пати симнат
Датум на стапување во сила: 17.07.2012 
Сл. весник/година: 86/2012 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Општи прописи
Забелешка:
Клучни зборови: безбедност, ограничување, функција, пристап, јавна, документи, органи, државна, вршење, соработката


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.