Детален опис на документ
Закон за адвокатски маркички
вон сила
Датум на објавување: 04.07.2012 Преземи го документот
1761 пати симнат
Датум на стапување во сила: 12.07.2012 
Сл. весник/година: 84/2012 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: адвокат, марки
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  24.04.2013 
Преземи го документот
86 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.