Почетна   »   Закони    »  Закон за употреба на грбот, знамето и химната на Република МакедонијаДетален опис на документ
Закон за употреба на грбот, знамето и химната на Република Македонија
Датум на објавување: 09.07.1997 Преземи го документот
3029 пати симнат
Датум на стапување во сила: 17.07.1997 
Сл. весник/година: 32/1997 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: употреба, држава, државност, државни симболи, република македонија, употреба на грбот, химната, знамето, симболи, припадност, претставување
Измени и дополнувања
 Измена
  02.09.2008 
Преземи го документот
889 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.