Детален опис на документ
Закон за избор на претседател на Република Македонија
вон сила
Датум на објавување: 21.04.1994 Преземи го документот
2485 пати симнат
Датум на стапување во сила: 29.04.1994 
Сл. весник/година: 20/1994 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Претседател на Република Македонија
Забелешка:
Клучни зборови: претседател, избори, избор, кандидати, избор на претседател, претседателски избори
Измени и дополнувања
 Изменување и дополнување
  08.03.2004 
Преземи го документот
1018 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.