Почетна   »   Закони    »  Закон за попис на населението, домаќинствата, становите и земјоделските...Детален опис на документ
Закон за попис на населението, домаќинствата, становите и земјоделските стопанства во Република Македонија во 1994 година
вон сила
Датум на објавување: 19.05.1994 Преземи го документот
2123 пати симнат
Датум на стапување во сила: 19.05.1994 
Сл. весник/година: 25/1994 
Категорија: Статистика
Забелешка:
Клучни зборови: попис, население, станови, податоци, домаќинства, спроведува, организира, пописен материјал, податоци собрани од пописот
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  29.12.1994 
Преземи го документот
14 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.