Почетна   »   Закони    »  Закон за посебни давачки при увоз на земјоделски и прехранбени производи...Детален опис на документ
Закон за посебни давачки при увоз на земјоделски и прехранбени производи
Датум на објавување: 18.01.1994 Преземи го документот
2156 пати симнат
Датум на стапување во сила: 18.01.1994 
Сл. весник/година: 2/1994 
Категорија: Односи и соработка со странство » Царина
Забелешка:
Клучни зборови: земјоделски производи, производи, посебни давачки, давачки на производи, прехранбени производи, увоз на производи


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.