Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за продажба на деловните згради и деловните простории на Република Македонија
Почетна   »   Закони    »  Закон за продажба на деловните згради и деловните простории на Република...Детален опис на документ
Закон за продажба на деловните згради и деловните простории на Република Македонија
Датум на објавување: 18.01.1994 Преземи го документот
2636 пати симнат
Датум на стапување во сила: 26.01.1994 
Сл. весник/година: 2/1994 
Категорија: Урбанизам, станбени и комунални работи » Деловен простор
Забелешка:
Клучни зборови: продажба, јавно претпријатие, станбен простор, деловен простор, продажба на згради, деловни простории
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  02.11.1994 
Преземи го документот
150 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.