Почетна   »   Закони    »  Закон за забрана на исплата на плати од дневен пазар, плати во бонови и...Детален опис на документ
Закон за забрана на исплата на плати од дневен пазар, плати во бонови и натура и дивиденда во Републиката
вон сила
Датум на објавување: 19.01.1993 Преземи го документот
2148 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.01.1993 
Сл. весник/година: 1/1993 
Категорија: Работни односи » Плати
Забелешка:
Клучни зборови: дивиденда, забрана, забрана на исплата, дневен пазар, плата во бонови, бонови, натура


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.