Детален опис на документ
Закон за кредитните односи со странство
вон сила
Датум на објавување: 20.05.1993 Преземи го документот
2103 пати симнат
Датум на стапување во сила: 28.05.1993 
Сл. весник/година: 31/1993 
Категорија: Финансии, сметководство » Девизно работење
Забелешка:
Клучни зборови: кредити, кредитни односи со странство, девизно работење, кредитни односи, намирување
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  10.07.1996 
Преземи го документот
11 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.