Детален опис на документ
Закон за посебната такса на увезени стоки
вон сила
Датум на објавување: 27.05.1992 Преземи го документот
2108 пати симнат
Датум на стапување во сила: 04.06.1992 
Сл. весник/година: 34/1992 
Категорија: Односи и соработка со странство » Царина
Забелешка:
Клучни зборови: увоз, такса, стоки, трговија, посебна такса, увезени стоки
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  14.12.1994 
Преземи го документот
6 пати симнат
 Измена и дополнување
  31.12.1994 
Преземи го документот
255 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.