Почетна   »   Закони    »  Закон за привремена забрана на примената на Законот за продажба на станови...Детален опис на документ
Закон за привремена забрана на примената на Законот за продажба на станови во општествена сопственост
вон сила
Датум на објавување: 15.04.1992 Преземи го документот
2213 пати симнат
Датум на стапување во сила: 15.04.1992 
Сл. весник/година: 24/1992 
Категорија: Урбанизам, станбени и комунални работи » Станбени односи
Забелешка:
Клучни зборови: станови, забрана, привремена, општествени станови, станбен простор, живеење
Измени и дополнувања
 Измена
  16.07.1992 
Преземи го документот
316 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.