Детален опис на документ
Закон за знамето на Република Македонија
вон сила
Датум на објавување: 12.08.1992 Преземи го документот
2249 пати симнат
Датум на стапување во сила: 20.08.1992 
Сл. весник/година: 50/1992 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: знаме, држава, државни симболи, република македонија


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.