Детален опис на документ
Закон за химната на Република Македонија
Датум на објавување: 12.08.1992 Преземи го документот
2366 пати симнат
Датум на стапување во сила: 12.08.1992 
Сл. весник/година: 50/1992 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: химна, држава, химна на република македонија, државни симболи


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.