Почетна   »   Закони    »  Закон за основање на Македонска академска истражувачка мрежаДетален опис на документ
Закон за основање на Македонска академска истражувачка мрежа
Датум на објавување: 20.09.2010 Преземи го документот
244 пати симнат
Датум на стапување во сила: 28.09.2010 
Сл. весник/година: 124/2010 
Категорија: Јавни служби » Наука и информатика
Забелешка:
Клучни зборови: мрежа, основање, дејност, информатика, македонска, академска, истражувачка, марнет, научно, истаржувачка, информатичко, општество, телокомуникации, телекомуникациски, домен
Измени и дополнувања
 Дополнување
  08.04.2011 
Преземи го документот
126 пати симнат
 Измена
  27.02.2014 
Преземи го документот
66 пати симнат
 Измена
  18.01.2018 
Преземи го документот
7 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.