Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за даноците на граѓанитеДетален опис на документ
Закон за даноците на граѓаните
Датум на објавување: 21.12.1992 Преземи го документот
4415 пати симнат
Датум на стапување во сила: 21.12.1992 
Сл. весник/година: 79/1992 
Категорија: Финансии, сметководство » Даноци, придонеси и самопридонеси
Забелешка:
Клучни зборови: даноци, пари, давачка, плаќање, финансии, порез
Измени и дополнувања
 Измена
  29.01.1993 
Преземи го документот
1697 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.