Почетна   »   Закони    »  Закон за плаќање посебна давачка за порамнување на даночното оптоварување...Детален опис на документ
Закон за плаќање посебна давачка за порамнување на даночното оптоварување на увезените стоки
Датум на објавување: 27.05.1992 Преземи го документот
2158 пати симнат
Датум на стапување во сила: 04.06.1992 
Сл. весник/година: 34/1992 
Категорија: Односи и соработка со странство » Царина
Забелешка:
Клучни зборови: порамнување, увоз, данок, стоки, давачка, увезени
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  14.12.1994 
Преземи го документот
23 пати симнат
 Измена и дополнување
  31.12.1994 
Преземи го документот
289 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.