Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за даноците на имотДетален опис на документ
Закон за даноците на имот
вон сила
Датум на објавување: 30.12.1993 Преземи го документот
2970 пати симнат
Датум на стапување во сила: 07.01.1994 
Сл. весник/година: 80/1993 
Категорија: Финансии, сметководство » Даноци, придонеси и самопридонеси
Забелешка:
Клучни зборови: данок, наплата, имот, давачка, евиденција, порез
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  30.12.1996 
Преземи го документот
893 пати симнат
 Изменување и дополнување
  13.07.2000 
Преземи го документот
819 пати симнат
 Измена и дополнување
  04.04.2003 
Преземи го документот
1187 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.