Почетна   »   Прописи    »  Правилник за задолжителна опрема на возилото, велосипедот и запрежното...Детален опис на документ
Правилник за задолжителна опрема на возилото, велосипедот и запрежното возило за безбедно учество во сообраќајот на патиштата, како и на трактори за безбедно извршување на земјоделски, односно шумски работи
Датум на објавување: 03.03.2010 Преземи го документот
2503 пати симнат
Датум на стапување во сила: 11.03.2010 
Сл. весник/година: 31/2010 
Категорија: Стопанство » Сообраќај и врски
Забелешка:
Клучни зборови: безбедност, сообраќај, возило, велосипед, трактор, патишта, учество, задолжителна опрема, автомобил, запрежно
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  09.04.2010 
Преземи го документот
1271 пати симнат


 
Дискусии околу овој закон
miki stamato на 30.09.2012 14:31

Знае ли некој да каже по кој закон е казниво неносенјето на зад.опрема пр.сајла трокут и прва помош и дали се пропишани негативни поени

Alex Mit на 07.12.2011 11:34

Овде пишува дека има две опции во врска пневматици:
1. зимски гуми
2. летни гуми + синџири
Мене ме  застана полиција и сакаше да ме казни пошто сум немал зимски гуми, безразлика на тоа што имам синџири. Се работи за возило Fiat Ducato, носивост до 1260кг.
Кој е сега во право?

Alex Alwxx на 31.08.2011 12:03

procitaj gi izmenite i dopolnuvanjata... tamu e napisano ;)

Miki Dzid на 10.12.2010 13:39

знае некој дали сеуште е обавезно да се има пп апарат?

месец дена после воведување на законот на вести рекоа дека не мора, ама не гледам измена никаква овде?

 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.