Почетна   »   Закони    »  Закон за спречување на насилството и недоличното однесување на спортските...Детален опис на документ
Закон за спречување на насилството и недоличното однесување на спортските натпревари
Датум на објавување: 16.12.2004 Преземи го документот
1042 пати симнат
Датум на стапување во сила: 24.12.2004 
Сл. весник/година: 89/2004 
Категорија: Јавни служби » Спорт
Забелешка:
Клучни зборови: насилство, спречување, спорт, спортски натпревар, спортски натпревари, недолично, однесување
Измени и дополнувања
 Измена
  10.11.2008 
Преземи го документот
756 пати симнат
 Изменување и дополнување
  03.10.2011 
Преземи го документот
635 пати симнат
 Измена и дополнување
  05.02.2014 
Преземи го документот
392 пати симнат
 Измена и дополнување
  04.09.2015 
Преземи го документот
288 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.