Детален опис на документ
Закон за грбот на Република Македонија
Датум на објавување: 17.11.2009 Преземи го документот
779 пати симнат
Датум на стапување во сила: 25.11.2009 
Сл. весник/година: 138/2009 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: грб, македонија


 
Дискусии околу овој закон
Јованчо Јаневски на 11.04.2011 18:34

ме интересира кои се причините кои доведоа промена на државниот грб и кое е потребното мнозинство во собранието за промена на грбот

Администратор test на 09.02.2011 03:33

Грбот на општината и неговото менување е регулирано со законот за локална самоуправа и Статутот на општината.

Nexhat Fazliu на 07.02.2011 06:06

Me interesira postapkata (procedurata)  kako da se dojde do promena na grbot na opshtinata

мухарем имеровски на 03.10.2010 15:37

ми треба правна рамка за измена на грб на општина?

ако може да ми помогнете.

 

 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.