Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за шумарска и ловна инспекцијаДетален опис на документ
Закон за шумарска и ловна инспекција
Датум на објавување: 16.07.2008 Преземи го документот
856 пати симнат
Датум на стапување во сила: 24.07.2008 
Сл. весник/година: 88/2008 
Категорија: Стопанство » Шумарство - ловство
Забелешка:
Клучни зборови: инспекција, инспектор, инспектори, шуми, ловство, лов, шумарство, шума
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  15.01.2010 
Преземи го документот
472 пати симнат
 Измена и дополнување
  23.03.2011 
Преземи го документот
345 пати симнат
 Измена
  13.06.2012 
Преземи го документот
227 пати симнат
 Измена и дополнување
  27.11.2013 
Преземи го документот
132 пати симнат
 Измена и дополнување
  04.03.2014 
Преземи го документот
124 пати симнат
 Измена и дополнување
  05.03.2015 
Преземи го документот
59 пати симнат
 Измена и дополнување
  01.09.2015 
Преземи го документот
46 пати симнат
 Измена
  21.03.2016 
Преземи го документот
15 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.