Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/content/68/5509168/html/pravo.org.mk/Connections/pravo.php on line 9
Pravo.org.mk | Закон за територијалната поделба на Република Македонија и определување на подрачјата на единиците на локалната самоуправа
Почетна   »   Закони    »  Закон за територијалната поделба на Република Македонија и определување...Детален опис на документ
Закон за територијалната поделба на Република Македонија и определување на подрачјата на единиците на локалната самоуправа
вон сила
Датум на објавување: 14.09.1996 Преземи го документот
2663 пати симнат
Датум на стапување во сила: 22.09.1996 
Сл. весник/година: 49/1996 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Локална самоуправа
Забелешка:
Клучни зборови: локална самоуправа, град скопје, општини, општина, град, скопје, територијална организација, територијалната организација на локалната самоуправа, населени места, катастарски општини, село


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.