Детален опис на документ
Закон за спортот
вон сила
Датум на објавување: 07.02.1996 Преземи го документот
2214 пати симнат
Датум на стапување во сила: 15.02.1996 
Сл. весник/година: 7/1996 
Категорија: Јавни служби » Спорт
Забелешка:
Клучни зборови: спорт, спортски здруженија, македонски олимписки комитет, спортист, натпревар, спортски сали
Измени и дополнувања
 Изменување и дополнување
  09.08.1999 
Преземи го документот
552 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.