Детален опис на документ
Закон за сметање на времето
Датум на објавување: 10.04.1996 Преземи го документот
2472 пати симнат
Датум на стапување во сила: 18.04.1996 
Сл. весник/година: 17/1996 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Општи прописи
Забелешка:
Клучни зборови: време, сметање, сметање на време
Измени и дополнувања
 Измена
  07.04.1997 
Преземи го документот
674 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.