Детален опис на документ
Закон за Македонската академија на науките и уметностите
Датум на објавување: 15.03.1996 Преземи го документот
2448 пати симнат
Датум на стапување во сила: 23.03.1996 
Сл. весник/година: 13/1996 
Категорија: Јавни служби » Наука и информатика
Забелешка:
Клучни зборови: македонска академија на науките и уметностите, ману, академија, наука, уметност
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  13.01.2009 
Преземи го документот
389 пати симнат
 Измена и дополнување
  11.05.2012 
Преземи го документот
174 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.