Детален опис на документ
Закон за Градот Скопје
вон сила
Датум на објавување: 14.09.1996 Преземи го документот
2308 пати симнат
Датум на стапување во сила: 22.09.1996 
Сл. весник/година: 49/1996 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Локална самоуправа
Забелешка:
Клучни зборови: локална самоуправа, општини, град, градот скопје, скопје, единици на локална самоуправа
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  10.02.1999 
Преземи го документот
47 пати симнат
 Измена
  12.07.2001 
Преземи го документот
424 пати симнат


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.