Почетна   »   Закони    »  Закон за употребата на знамиња преку кои припадниците на националностите...Детален опис на документ
Закон за употребата на знамиња преку кои припадниците на националностите во Република Македонија го изразуваат својот идентитет и националните особености
Датум на објавување: 09.07.1997 Преземи го документот
2375 пати симнат
Датум на стапување во сила: 09.07.1997 
Сл. весник/година: 32/1997 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Уставно уредување
Забелешка:
Клучни зборови: знамиња, националности, знаме, идентитет, национални особености
Измени и дополнувања
 Одлука на Уставен суд
  18.11.1998 
Преземи го документот
159 пати симнат


 
Дискусии околу овој закон
Георги Николов на 17.10.2014 16:23

Дали овој закон е на сила?

 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.