Почетна   »   Закони    »  Закон за територијалната организација на локалната самоуправа во Република...Детален опис на документ
Закон за територијалната организација на локалната самоуправа во Република Македонија
Датум на објавување: 16.08.2004 Преземи го документот
7136 пати симнат
Датум на стапување во сила: 17.08.2004 
Сл. весник/година: 55/2004 
Категорија: Државно уредување на Република Македонија » Локална самоуправа
Забелешка:
Клучни зборови: локална самоуправа, град скопје, општини, општина, град, скопје, територијална организација, територијалната организација на локалната самоуправа, населени места, катастарски општини, село
Измени и дополнувања
 Измена и дополнување
  22.02.2005 
Преземи го документот
4126 пати симнат
 Одлука на Уставен суд
  26.10.2005 
Преземи го документот
1443 пати симнат
 Измена и дополнување
  04.08.2008 
Преземи го документот
3325 пати симнат
 Исправка на законот
  27.08.2008 
Преземи го документот
2912 пати симнат
 Измена и дополнување
  13.10.2014 
Преземи го документот
782 пати симнат


 
Дискусии околу овој закон
irfan tefiki на 16.04.2013 09:53

Statut  na  opstinite

 

 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.