Почетна   »   Закони    »  Закон за Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката...Детален опис на документ
Закон за Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката Војна на Македонија
Датум на објавување: 21.07.1998 Преземи го документот
2184 пати симнат
Датум на стапување во сила: 29.07.1998 
Сл. весник/година: 35/1998 
Категорија: Јавни служби » Социјална заштита
Забелешка:
Клучни зборови: воени инвалиди, сојуз на борците, борец, нов, ноб, ноавм, сојуз на борците од народноослободителната и антифашистичката војна на македонија, војна, борба, организација, народноослободителната и антифашистичката војна


 
 
Pravo.org.mk не презема одговорност за евентуалните грешки во текстот на законите.